Ivanti Patch Manager

Producent:

Ivanti

Opis:

Ivanti posiada ok. 60% światowego rynku patchowania. Systemy do patchowania tej firmy to kompleksowe rozwiązania - począwszy od skanerów podatności, poprzez analizę krytyczności a na planowaniu realizacji polityki patchowania i automatyzacji procesu patchowania kończąc.

Dostępne są produkty:
- Patch for Endpoint Manager,
- Patch Management for SCCM,
- Patch for Linux, UNIX, Mac.

Bezpieczeństwo środowiska IT jest ściśle powiązane z aktualnością systemów operacyjnych oraz zainstalowanych aplikacji. Przyjmuje się, że 75% ataków wykorzystuje powszechnie znane podatności w komercyjnym oprogramowaniu, czego można by było uniknąć poprzez regularne jego aktualizowanie. Dodatkowo, 86% zgłoszonych podatności pochodzi od aplikacji firm trzecich, takich jak Oracle/Sun Java (91% ataków webowych; 76% ataków na systemy z niewspieranymi wersjami Javy), Adobe Reader i Adobe Flash. Ponieważ systemy operacyjne są dość często aktualizowane, atakujący skupiają się na aplikacjach. Z tych powodów oprogramowanie do zarządzania aktualizacjami jest kluczowe dla bezpieczeństwa organizacji. 

Oprogramowanie Ivanti Patch for SCCM powered by Shavlik jest dodatkiem do systemu Microsoft System Center i służy do aktualizacji tysięcy aplikacji firm trzecich, takich jak Java, Flash, Chrome, Firefox czy iTunes. System Center Configuration Manager umożliwia aktualizowanie aplikacji firm trzecich własnymi mechanizmami. Po skonfigurowaniu oprogramowania nie jest wymagana interwencja użytkownika i cały proces może być zautomatyzowany. Dzięki temu zmniejsza się drastycznie czas od wykrycia podatności do zastosowania aktualizacji.
Poprzez integrację z istniejącym systemem System Center wszystkie raporty zgodności są dostępne z jego poziomu, nie jest potrzebna dodatkowa infrastruktura w postaci serwera i są wykorzystywani już zainstalowani agenci na stacjach roboczych pracowników.

Ivanti Patch for SCCM pobiera informacje o najnowszych aktualizacjach z Ivanti Cloud, wybiera pożądane i dostarcza za pomocą mechanizmów WSUS.

Oprogramowanie Ivanti Patch Manager w odróżnieniu od Ivanti Patch for SCCM powered by Shavlik pozwala na aktualizację i zarządzanie poprawkami na urządzeniach końcowych i serwerach,także tych wyposażonych w systemy Linux, Unix czy Solaris. Korzystając z Ivanti Patch Manager, każda organizacja może regularnie i kompleksowo wykrywać, analizować i aktualizować tysiące systemów w oparciu o samodzielnie określone reguły, bez przeciążania sieci ani zakłócania produktywności użytkowników.

Ivanti Patch Manager wyświetla wszystkie poprawki zainstalowane w systemach klienckich, a także przeprowadza ocenę luk bezpieczeństwa korzystając ze sprawdzonych, wiarygodnych źródeł informacji. Znalezione zagrożenia dla systemów operacyjnych i aplikacji zewnętrznych można następnie wyeliminować w systemach Microsoft Windows®, Linux i Mac OS®.

Pozwala także zautomatyzować zarządzanie poprawkami i ich instalowanie, dając pracownikom IT szczegółową, opartą na regułach kontrolę nad tym gdzie, kiedy i jak często są wdrażane. Luki bezpieczeństwa można łatać nawet na urządzeniach niepodłączonych do sieci firmowej, a funkcje tworzenia harmonogramów i reguł znacznie przyspieszają i ułatwiają cały proces.

Ivanti Patch Manager to także chmura, która pozwala pracownikom IT oceniać stan systemów i instalować poprawki na urządzeniach znajdujących się w dowolnym zakątku świata. Nie wymaga nawet połączenia VPN.

Po zintegrowaniu Ivanti Patch Manager z Ivanti Endpoint Manager oba rozwiązania płynnie ze sobą współpracują, zapewniając spójne zarządzanie poprawkami i systemami. Do ich obsługi służą wspólne interfejsy użytkownika i administratora.

Więcej informacji w broszurach od producenta do pobrania poniżej.

Copyright © 2023 by Kreski sp.j. All rights reserved.      Realizacja: Internet Arts