Migracja na urządzenia przenośne z systemem Android

Dlaczego warto rozważyć migrację na Androida?

Bardzo silna pozycja firmy Microsoft na polskim rynku w połączeniu ze stosunkowo niewielką konkurencją sprawiła, że stworzone przez tego producenta systemy, takie jak Windows CE lub Windows Mobile, stały się u nas jednym z najpopularniejszych rozwiązań wykorzystywanych w urządzeniach przenośnych. Z czasem strategia Microsoftu uległa jednak zmianie i w 2020 roku zaczął on pospiesznie wycofywać się z tego segmentu rynku. Wsparcie dla ostatniej wersji mobilnego systemu Windows zakończyło się w kwietniu 2021 roku. Oznacza to, że firmy wciąż korzystające z tego oprogramowania powinny rozważyć migrację na inne urządzenia. Aktualnym liderem w branży jest Android, słynący ze swojej wszechstronności system stworzony przez popularne Google.

Na czym polega migracja z Windowsa do Androida na urządzeniach mobilnych?

Urządzenia mobilne, takie jak terminale przenośne, tablety lub weryfikatory cen, mają bardzo duży wpływ na zarządzanie towarami i finansami firmy. Ich niezwykle ważna rola sprawia, że korzystanie z nich bez wsparcia producenta wiąże się z wieloma zagrożeniami. Brak aktualizacji oznacza brak szansy na naprawę ewentualnych błędów, a więc większą podatność na wszelkiego rodzaju awarie, powodujące utratę danych lub zawieszenie systemu.

Istotnym zagrożeniem mogą być również luki w zabezpieczeniach, stanowiące furtkę dla twórców złośliwego oprogramowania. W przypadku braku wsparcia nigdy nie zostaną one załatane, więc system może szybko stać się podatny na ataki hakerów oraz kradzież istotnych danych. Przeniesienie aplikacji na system Android, nieustannie rozwijany i wpierany, pozwoli łatwo uniknąć podobnych niebezpieczeństw.

Jak przenieść aplikacje na Androida?

Najlepszym sposobem na przeniesienie firmowych aplikacji na urządzenia z systemem Android jest zwrócenie się po pomoc do specjalistów. Jako firma Kreski z przyjemnością polecamy nasze usługi. Jednym z rozwiązań jest oczywiście zakup nowych urządzeń, jednak nie każda firma może sobie na to pozwolić. Dlatego w naszej ofercie znajduje się także opcja przeniesienia aplikacji Klienta na urządzenia mobilne z systemem Android. W tym celu przepiszemy oprogramowanie, by doskonale sprawdzało się na nowym systemie, ale również odpowiednio je usprawnimy, aby w pełni wykorzystywało jego możliwości. Sprawimy, że migracja na Androida przebiegnie szybko i sprawnie, czyniąc codzienną pracę bezpieczniejszą i jeszcze bardziej efektywną.

Czytaj dalej: Dlaczego serwis urządzeń do automatycznej identyfikacji jest ważny?

Copyright © 2023 by Kreski sp.j. All rights reserved.      Realizacja: Internet Arts