W jakich sklepach sprawdzą się weryfikatory cen?

Weryfikatory cen służą przede wszystkim do sprawdzania cen towarów, co jest szczególnie przydatne dla klientów sklepów samoobsługowych. Obowiązek stosowania sprawdzarek spoczywa na sklepach wielkopowierzchniowych, gdzie na każde 400 mkw powierzchni wymagana jest jedno urządzenie. Jednak weryfikatory doskonale sprawdzają się także w niewielkich sklepach samoobsługowych.

Dzięki weryfikatorowi można między innymi odczytać kod kreskowy umieszczony na każdym produkcie, na podstawie którego na ekranie urządzenia wyświetla się nazwa i cena towaru. W zależności od modelu mikrokioski umożliwiają także wyświetlanie reklam, uzyskiwanie pomocy, sprawdzanie stanu punktów na karcie lojalnościowej czy określenie położenia produktu. Ciekawym rozwiązaniem są sprawdzarki wyposażone w funkcję głosową, idealne dla osób starszych.

Jak działają weryfikatory cen?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje weryfikatorów:

  • Sprawdzarki podłączone do sieci – baza towarowa znajduje się w komputerze zarządzającym, a wszystkie weryfikatory na terenie sklepu podłączone są do jednego komputera lub terminala typu POS, dzięki czemu nie ma rozbieżności w wyświetlanych danych.

  • Weryfikatory z własną pamięcią – baza towarowa zapisana jest w pamięci urządzenia, a połączenie z internetem jest zbędne.

Weryfikatory sieciowe doskonale sprawdzają się w sklepach wykorzystujących programy magazynowe. Jeśli sprzedaż opiera się na kasach fiskalnych, to lepszym rozwiązaniem jest sprawdzarka z własną bazą.

Czy warto zainwestować w weryfikator cen?

Pomimo że mikrokioski są obowiązkowe wyłącznie w sklepach wielkopowierzchniowych, to jednak urządzenia te coraz częściej stosowane są w małych sklepach samoobsługowych i osiedlowych. Dzięki sprawdzarkom cen klient ma możliwość zweryfikować cenę na etykiecie lub sprawdzić cenę produktów bez etykiety. Weryfikatory, to spore udogodnienie także dla personelu, ponieważ pracownicy, zamiast obsługiwać klientów na terenie sklepu, mogą zająć się innymi obowiązkami. Dzięki odpowiednio przygotowanym otworom można je zamontować na dowolnej półce, ścianie lub słupie.

Bez wątpienia sprawdzarki powoli stają się standardem i podstawowym wyposażeniem dobrze zarządzanych sklepów.

Czytaj dalej: Jakie zalety mają notebooki i laptopy przemysłowe?

Copyright © 2023 by Kreski sp.j. All rights reserved.      Realizacja: Internet Arts