Systemy rozliczania czynności dla Produkcji (Time Tracking)

Producent:

BioSys

Opis:

Monitoring etapów produkcji oraz rejestracja zleceń produkcyjnych są niezbędnym elementem w każdym zakładzie produkcyjnym. System kontroli i rozliczania etapów produkcji firmy BioSys stworzony został z myślą o dużych zakładach produkcyjnych i pozwala nie tylko rozliczyć czas, jaki pracownicy poświęcili na wykonanie zlecenia, ale również na bieżąco monitorować proces realizacji zamówienia. 

System rozliczania czynności dla Produkcji - Time Tracking, to kolejny krok w stronę rozszerzenia systemu Rejestracji Czasu Pracy (RCP). Powstał na bazie współpracy z dużymi firmami produkcyjnymi w odpowiedzi na potrzebę uporządkowania złożonego oraz rozległego procesu produkcyjnego.

To nowoczesne i funkcjonalne narzędzie, które poprzez wygenerowane zestawienia, da odpowiedź nie tylko na pytanie ile czasu pracownik spędził w pracy, ale również jak dużo czasu poświęcił na wykonanie powierzonego mu zadania. System pozwala generować raporty prezentujące wydajność pracy oraz zestawienia porównujące czas pracy rzeczywisty z założonym czasem technologicznym. Wymiana danych z systemami ERP oraz zarządzania produkcją jest możliwa dzięki interfejsowi integrującemu systemy, który dostosowany jest zawsze do indywidualnych potrzeb klienta.

Użytkownikami systemu są m.in.: firmy produkcyjne, firmy usługowe (w tym biura projektowe), centra logistyczne oraz firmy, gdzie występują Miejsca Powstawania Kosztów lub Wirtualne Strefy Pracy.

Warto połączyć istniejący potencjał z systemem wspierającym procesy produkcyjne. Informacje raz wprowadzone do głównego systemu, zostaną w niezmienionej formie zaaplikowane do systemu zadaniowego. Oznacza to pełną spójność danych i ograniczenie możliwości popełnienia błędów. Wymiana może być obustronna lub jednokierunkowa.

Proces wymiany danych może zostać rozszerzony tak, by w ramach integracji z jednej strony zaczytać dane do programu zadaniowego, dokonać pomiaru czasu i obliczeń, a na koniec gotowe, wzbogacone dane przekazać zwrotnie do programów typu MES, ERP czy innych. Należy pamiętać, że integracja z systemem zewnętrznym to zawsze wdrożenie indywidualne - to użytkownik określa zakres oraz sposób wymiany informacji. Możliwa jest integracja z systemami takimi jak: CDN Optima, SAP, Enova, WF-Gang, Gratyfikant, Symfonia, TETA i innymi. 

Rodzaje systemów zadaniowych:

  • System na kody kreskowe - wykorzystuje rejestrator oraz czytnik kodów kreskowych; system dla każdego założonego zadania generuje unikalny numer identyfikacyjny. Zadaniem pracownika rozpoczynającego pracę nad projektem, jest wpisanie numeru zlecenia na rejestratorze lub skanowanie właściwego kodu kreskowego z przewodnika pracy.
  • System w oparciu o terminale dotykowe - innowacyjne rozwiązanie funkcjonujące z urządzeniem typu All-in-one. Metoda wymaga mniejszego zaangażowania ze strony Kierownika oraz pracowników.

Systemy rejestracji zleceń produkcyjnych zawsze podlegają wnikliwej analizie wymagań Klienta. Czasem jest to prosta rejestracja czasu pracy na produkcji, ale częściej wnikliwe i dokładne rozliczanie każdej czynności, która wpływa na czas produkcji każdego elementu.

Więcej informacji znajduje się w broszurach dostępnych poniżej.

Copyright © 2023 by Kreski sp.j. All rights reserved.      Realizacja: Internet Arts